Zajímavá místa v Tabě | Tipy na výlet

Pokud chcete putovat za krásami podmořského světa, zajímavým místem je Faraonův ostrov, který je od Taby vzdálen pouhých 7 kilometrů. Tomuto ostrovu dominuje starý křižácký hrad z 12. století. Izraelci ho ne nadarmo nazývají „Korálový ostrov“. Velkou oblibu si získal především mezi potápěči.

Milovníci kultury si přijdou na své v Klášteře sv. Kateřiny, který ve 4. století nechala vybudovat byzantská císařovna Helena. Klášter leží na úpatí hory Sinaj, o které se traduje pověst, že zde Mojžíš převzal od Boha Desatero. Dodnes zde žije asi 20 mnichů, z toho důvodu jsou návštěvní prohlídky omezeny na menší počet. Otevřeno je v dopoledních hodinách kromě pátku a neděle. Vstup je povolen pouze v kalhotách. Uvnitř stojí za zmínku knihovna s třemi tisíci svazků a kaple, která ukrývá kostnici s pozůstatky na tomto místě zemřelých mnichů.

Jelikož se Taba nachází v blízkosti egyptsko-izraelských hranic, nabízí se další výlety. V izraelském přístavu Eilat můžete navštívit delfinárium, kde je možné si s delfíny i zaplavat. A když už se nacházíte v Izraeli, nesmí Vám ujít hlavní město Jeruzalém. Zeď nářků, Olivová hora a Skalní dóm stojí za podívanou.