Zajímavá místa v Sharm El Sheiku | Tipy na výlet

Přibližně 7 kilometrů od samotného Sharmu se nachází středisko Naama Bay. Pokud se chcete vydat za zábavou, v noci to tu opravdu žije. Každý měsíc zde vznikají nové bary a diskotéky.

Během dne se můžete projet na velbloudech do beduínských vesnic. Seznámíte se tu s tradiční kulturou tohoto kmene a můžete si zakoupit ručně vyráběné suvenýry a ochutnat tradiční beduínská jídla. Podobný výlet lze absolvovat i na koních. Tyto výlety jsou nabízeny přímo v několika hotelech. Ten, kdo má raději motorový pohon, si může vyrazit na čtyřkolkách do pouště. Dvouhodinová jízda Vás vyjde asi na 150 egyptských liber.

Pokud milujete potápění nebo pouze šnorchlujete, určitě se vydejte do Shark Bay (žraločí zátoka). Nachází se asi 10 km od Naama Bay a zdejší voda ukrývá opravdové skvosty. Čekají tu na Vás nádherné korálové útesy a pestrobarevné ryby. Přestože se zátoka nazývá žraločí, žádné žraloky tu nenajdete. Vody u Naama Bay také skrývají potopené vraky lodí, které jsou ještě pozůstatkem námořního obchodu.

Asi nejzajímavějším místem poblíž Sharmu je 20 km vzdálený národní park Rás Mahammad. V roce 1989 se stal prvním mořským národním parkem v Egyptě. Kvůli ochraně přírody je počet lodí do lokality omezen. Rozkládá se jak v moři, tak na pevnině. Žije zde plno zajímavých živočichů. V moři žijí želvy, manty obrovské, barakudy či žraloci černoploutví. Na souši můžete vidět gazely, kozorožce a různé druhy ptáků. Zajímavostí je také potopený vrak lodi v hloubce 10 až 15 metrů, kolem nějž jsou rozsypány stovky toaletních mís, které tato loď na poloostrov vezla.

Pokud máte rádi kulturu a historii, nedaleko Sharmu je Klášter sv. Kateřiny. Ještě dnes tu žije asi 20 mnichů. Nachází se na úpatí hory Sinaj, která má náboženský význam. Prý tu Mojžíš převzal od Boha Desatero. Dalšími zajímavými místy, která můžete navštívit, jsou pyramidy v Gíze či chrámy Karnak a Luxor. Tyto výlety jsou většinou celodenní až dvoudenní, jelikož je třeba se dopravit trajektem na druhý břeh Suezského zálivu.