Zajímavá místa v Safaze | Tipy na výlet

Ze Safagy je možné navštívit stejná turistické atrakce jako z Hurghady. Je jich tu opravdu požehnaně. Pro vášnivé potápěče se v této lokalitě nachází spousta zajímavých míst, která stojí za vidění. Patří k nim například ostrov Shedwan Island s dlouhými příkrými stěnami, které přitahují žraloky a jiné hlubokomořské ryby. Jen asi 15 minut od Safagy je útes Gamúl Sughajjar, kde se dá potápět za bohatým podmořským životem za každého počasí. Něco přes hodinu je od Safagy vzdálena plošina Panarama. Hojně zde žijí velké ryby, můžete se setkat s želvami, barakudami, delfíny, rejnoky a s různými druhy žraloků. A ten, kdo holduje spíše méně náročnějšímu potápění, může si zaplatit výlet lodí na ostrovy Giftun, které jsou obklopeny nádhernými korálovými útesy. Šnorchlování mezi hejny pestrobarevných ryb ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet windsurfing, jsou zde pro tento druh sportu velmi příhodné podmínky. Severně od Safagy se nachází Shams Safaga Village se surfovacím střediskem Mistral.

I na milovníky kultury zde čekají zajímavá místa. Za podívanou určitě stojí chrámový komplex Karnak a Luxor v údolí řeky Nil. Na druhém břehu se nacházejí Théby, které jsou známy především Údolím králů a královen. Při pohledu na ty velkolepé stavby se Vám doslova zatají dech. Je neuvěřitelné, co všechno staří Egypťané dokázali.