Zajímavá místa v Marsa Alam | Tipy na výlet

Pokud se rozhodnete v Marsha Alam strávit dovolenou, nabízí se Vám hned několik výletů, které stojí za to uskutečnit. Určitě si nenechte ujít potápění v moři plném bohaté fauny a flory. V našich zeměpisných podmínkách takovouto podívanou rozhodně nenajdete. Dokonce si zde můžete zaplavat i s delfíny. Poblíž pobřeží se nachází útes nazývaný Samadai Reef, kde se s delfíny určitě setkáte.

Kromě potápění se můžete obohatit i o kulturní zážitky. Jedním z nich je například návštěva nedalekého Luxoru, kde uvidíte nejenom Údolí králů a královen ale i mnoho jiných architektonických a archeologických zajímavostí.

Další zajímavá místa se nacházejí podél již zmíněné obchodní cesty mezi Marsa Alam a Edfu. Například zde můžete vidět chrám Sethiho I. nebo staroegyptské nápisy či obrázky zvířat.

Celodenní výlety jsou také pořádány do údolí Nilu, kde se nachází spousta zajímavých pamětihodností a přírodních krás z dob starých Egypťanů. Jednou z nich je například chrám Abú Simbel, který byl celý vytesán do skály a sloužil jako úložiště zlata. Tento chrám musel být kvůli stavbě Asuánské přehrady otevřené v roce 1971, přemístěn o 65 metrů výše, aby nedošlo k jeho zatopení. Několik kilometrů severněji od Asuánu můžete navštívit chrám Kóm Ombo.