Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně je ovlivněna gastronomickými zvyklostmi různých zemí například Tureckem, Řeckem, Libanonem, atd. Z toho důvodu Vám některé pokrmy mohou přijít povědomé. Na začátku je třeba uvést, že islám zakazuje konzumaci vepřového masa a alkoholu. Ale je zde plno jiných gastronomických lahůdek, které stojí za ochutnání.

V hojném počtu zde najdete různé druhy zeleniny, ovoce, obilovin a luštěnin. Maso je zde poněkud drahé. Většinou se připravují ryby, mořské plody, skopové, jehněčí a kozí. Maso je upraveno do formy karbanátků, špízů či gyrosů. Jako přílohu můžete dostat rýži, hranolky nebo různé druhy chleba jako například pita. V egyptské kuchyni se setkáte s řadou koření, které se těší velké oblibě. Běžně se zde konzumují různé polévky a pečená kuřata, se kterými se můžete setkat na každém rohu.

Egypťané mají velkou oblibu v pití čaje. Ve zdejších čajovnách se můžete setkat s ibiškovým čajem, který je plný vitamínů, minerálů a má antioxidační účinky. Jako návštěvník čajovny očekáváte, že zde bude převážně konzumován čaj, ale pravdou je, že tyto podniky navštěvují převážně tamější muži a odpočívají při kouření vodní dýmky.

Doporučení pro turisty: raději se vyvarujte nápojů s ledem nebo ovoce z tržišť, které je umýváno ve zdejší vodě. Mohlo by Vás potkat nepříjemné překvapení. A pro jistotu si s sebou vezměte na cesty nějaké léky na průjmová onemocnění nebo kapku alkoholu na dezinfekci zažívacího ústrojí.