Zajímavá místa v Hurghadě | Tipy na výlet

Přímo ve městě či v jeho okolí je plno zajímavých míst, které se dají navštívit. V Hurghadě stojí za podívanou akvárium, které najdete na nábřeží v ad-Dahar. Je zde expozice podmořského světa. Další zajímavostí je Muzeum mořské biologie s vystavenými exponáty mořské fauny a flory. Tento svět si ale také můžete prohlédnout z výletní ponorky či z lodi s proskleným dnem.

Pokud máte chuť se potápět a ještě to neovládáte, je možné si zaplatit potápěčský kurz v centru Emperor Drivers, kde Vás za pět dní naučí základním znalostem, a poté se můžete s instruktorem vydat za krásami moře.

Dalším zajímavým místem, trochu vzdálenějším, je ostrov Giftun. Dostanete se sem výletní lodí, která vyplouvá ráno a vrací se v pozdějším odpoledni. Během dne Vás čeká šnorchlování na korálových útesech mezi nádhernými hejny pestrobarevných ryb. Často jsou lodě doprovázeny i delfíny. Cílem je ostrov Giftun, který Vás svým bílým pískem a nádherně tyrkysovou vodou přímo okouzlí.

Jiné sportovní vyžití nabízí moto safari. Na zapůjčených čtyřkolkách se projíždíte pouští. Široko daleko jenom písek, nádhera. Výlet je spojen s návštěvou beduínských vesniček, kde se seznámíte s jejich kulturou. Jako suvenýr si lze zakoupit i ručně vyráběné výrobky.

Pokud jste milovníky kultury, je tu pro Vás hned několik míst, které stojí za podívanou. Pořádají se buď celodenní či dvoudenní výlety do Káhiry, kde je zakomponována návštěva Egyptského muzea s expozicí historických artefaktů nalezených v pyramidách a chrámech. Na programu jsou pyramidy v Gíze a další zajímavá místa. Jiným celodenním výletem je Luxor, kde Vás čeká Údolí králů a královen nebo Chrám královny Hatšepsut.

Také si můžete zaplatit plavbu po Nilu. Cesta trvá přibližně týden, ale doba se odvíjí od toho, jakou plavbu či plavidlo zvolíte. Nejčastěji se začíná v Luxoru a končí v Asuánu. Během této cesty si můžete prohlédnout spoustu nádherných památek lidské civilizace. Podle chuti a finančních možností si lze vybrat takové památky, které Vás skutečně zajímají. Čekájí na Vás chrámy Karnak, Luxor, Edfu, Kom Ombo, Abú Simbel, také Údolí králů a královen a velkolepé vodní dílo Asuánská přehrada.