Dovolená Egypt

Dovolenou v Egyptě si můžete užít po celý rok. Hlavní sezóna je od podzimu do jara. Přes léto tu bývají velká horka, kdy se teploty pohybují kolem 40 až 50 °C. Ale na druhou stranu si v prosinci, v době sněhu a mrazů, můžete odskočit na příjemnou slunečnou dovolenou k moři. Ceny jsou v letních měsících o něco nižší než v zimě. Velmi často jsou využívány i nabídky last minute zájezdů, které jsou o poznání levnější. Cena je výhodou, ale s komfortem už je to o něco slabší. Nejlepší hotely většinou bývají vyprodané. Ohledně hotelů jenom malé upozornění. Je dobré vybírat ty, které mají více jak tři hvězdičky, jinak byste mohli být také nemile překvapeni.

Slunečníky na pláži - EgyptPokud se rozhodnete jet do Egypta, je potřeba si zařídit turistické vízum. Nejjednodušší je si ho zaplatit na vstupních místech do země, čímž je míněno letiště či přístav. Turistické vízum stojí 15 USD. Nebo si ho můžete zakoupit již v České republice na egyptské ambasádě v Praze za 700 Kč. Dále je třeba si dát pozor na dobu platnosti svého cestovního pasu, ta nesmí být kratší než půl roku. Jako turista byste si měl také zapamatovat dvě nepsaná pravidla. Egypťané jsou už od pradávna obchodníci, se kterými je třeba neustále o cenách a zboží smlouvat, smlouvat a smlouvat. A dále je třeba si připravit pár dolarů jako bakšišné. Jedná se o spropitné či malý úplatek, za služby, které Vám zdejší lidé poskytnou. Při svém pobytu se se slovem baksheesh určitě nejednou setkáte.

Vaši dovolenou si můžete okořenit mnoha výlety, které se Vám nabízí. Nejznámějšími jsou například pyramidy v Gíze, chrámové komplexy Karnak a Luxor, plavby po Nilu, potápěčské a šnorchlovací výlety za krásami podmořského světa a mnoho dalších.

 

Dovolená Egypt - Zájezdy

Více zájezdů do Egypta

Nevybrali jste si svoji dovolenou včas? Nevadí, zkuste naši aktuální nabídku Last minute zájezdy Egypt